В обсерваторії на горі Піп Іван розпочався ремонт

Будівля обсерваторії на горі Піп Іван в Чорногорі була збудована в 1938 році. Відремонтований будинок має служити рятувальникам, туристам та академічній спільноті з України та Польщі.

На фотографіях видно риштування, яке встановили навколо метеовежі, що водночас є найвищою частиною будівлі, але також найбільш зруйнованою. Зрештою, згідно з цілями проєкту, у відновленій будівлі колишньої обсерваторії окрім рятувального поста, що вже діє, повстане високогірський рятувальний навчальний центр.

«Щодо реконструкції обсерваторії, буде застосовано так званий “модульний” підхід – ремонт приміщень, необхідних для функціонування рятувальників, буде здійснюватися поетапно», – зазначає ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.

Реставраційні та будівельні роботи в будівлі колишньої обсерваторії проводяться в рамках проєкту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру (PIMReC)», що фінансується Європейським Союзом у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2014-2020 роки.

Детальніше на цю тему можна знайти на вебсайті проєкту: www.pimrec.pnu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *