Зустріч експертів у Татарові

9-10 березня у Татарові (Івано-Франківська область) відбулась дводенна робоча щорічна нарада експертів щодо відбудови Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського та Варшавського університетів на горі Піп Іван.

У цьогорічному засіданні взяли участь ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, проректор Прикарпатського національного університету Ярослав Шинкарук, директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич, директор Польського Інституту у Києві Роберт Чижевський представники університетів (офлайн та онлайн), представники управління ДСНС в Івано-Франківській області (офлайн та онлайн), Бещадської групи гірських добровольчих рятувальних загонів (онлайн), менеджери проєкту PIMReC, керівники органів місцевого самоврядування та проєктних установ обох країн (офлайн та онлайн), спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Євросоюзу, підрядники, які виконують реставраційні та ремонтні роботи в Обсерваторії, експерти Державного підприємства “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО” імені Ю.М.Білоконя.

Нагадаємо, міжнародний проєкт «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру (PIMReC)” в рамках співпраці PL-BY-UA реалізовується чотирма партнерами: Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника, Варшавським університетом, управлінням ДСНС в Івано-Франківській області, Бещадською групою гірських добровольчих рятувальних загонів.

Відкрив засідання ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда. Він підкреслив, що перед партнерами ще залишається багато завдань, але «на наші спільні проєкти чекає велике майбутнє, головне, продовжувати разом рух вперед».

Директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький розказав про історію та етапи відбудови обсерваторії.

Він також презентував, підготовлений Студіями східноєвропейських досліджень традиційний календар, присвячений історії створення обсерваторії у польські часи.

Також до учасників наради звернулась Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич.

Директор Польського Інституту у Києві Роберт Чижевський підкреслив, що “реалізація спільних українсько-польських проєктів об‘єднує великі ідеї і різних людей».

Маршалковське управління Підкарпатського воєводства є давнім партнером ініціаторів відбудови Обсерваторії. У зустрічі експертів онлайн взяв участь віце-маршалек Підкарпатського воєводства Пьотр Пільх.

Про хід будівельних робіт в Обсерваторії на горі Піп Іван за звітній період доповів проректор Прикарпатського національного університету Ярослав Шинкарук.

Про роботу рятувальників в обсерваторії Іна горі Піп Іван звітували заступник начальника Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області, менеджер проєкту PIMReC Микола Бурлак та начальник четвертої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Тарас Бринда, який вийшов на онлайн-зв’язок безпосередньо з обсерваторії на горі Піп Іван.

З польського боку про стан виконання проєкту рятувальниками розповіла партнерка від Гірської добровільно-рятувальноі служби – Бещадська група (GOPR), менеджерка PIMReC Кароліна Ківьор.

Під час зустрічі директор Центру європейських проєктів Лєшек Буллер та старший експерт Представництва Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Україна у Львові Василь Хім’як ознайомили всіх з особливостями реалізації транскордонних проєктів. Зокрема, з Програмою Interreg NEXT PL-UA 2021-2027.

Затверджена Європейською Комісією Програма Interreg NEXT PL-UA 2021-2027 – це новий етап, якому передувала Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014 – 2020. За фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках саме цієї Програми Прикарпатський університет разом із партнерами нині завершує реалізацію масштабного проєкту “Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру” (PIMReC).

Новий етап Програми дає можливість продовжувати транскордонне співпробіництво між Україною та Польщею, зміцнювати зв’язки між організаціями та мешканцями прикордонних територій, а також розвивати території, охоплені співробітництвом.

На Програму PL-UA Європейська Комісія призначила 187,4 млн євро. Проєкти в Програмі PL-UA реалізовуватимуться за п’ятьма пріоритетами: партнери проєкту заохочують всіх зацікавлених у підтримці з боку ЄС до слідкування за інформаціями сайту Програми https://www.pbu2020.eu/en, де вже можна знайти найновішу інформацію про Програму Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

Вона надає справжні можливості отримання дофінансування проєктів, дати наборів та правила подання проєктних заявок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *