Партнери пролонгували договір про співпрацю

На другий п’ятирічний термін підписано Договір про співпрацю між партнерами проєкту PIMReC Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. Під документом, що передбачає покращення системи безпеки у Карпатах на базі колишньої обсерваторії на горі Піп Іван, свої підписи поставили ректор університету Ігор Цепенда та начальник УДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

Договір, зокрема, стосується спільних дій у сфері залучення інвестицій щодо відновлення колишньої обсерваторії на горі Піп Іван; обміну відповідними нормативно-правовими актами, що регулюють інвестиційну, дозвільну та іншу діяльність, іншими інформаційними матеріалами; створення на базі астрономо-метеорологічної обсерваторії окремого поста гірських рятувальників Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області; покращення системи безпеки обслуговуючого персоналу обсерваторії; забезпечення певних вимог щодо захисту та безпеки туристів, які б відповідали міжнародним стандартам; залучення досвіду діяльності гірських рятувальників Республіки Польща щодо створення та діяльності поста гірських рятувальників.

Співпраця між Прикарпатським національним університетом і УДСНС України в Івано-Франківській області на умовах взаємних інтересів, рівноправності, потреб та можливостей сторін здійснюється вже 5 років.

Чергування рятувальників на горі Піп Іван розпочалися з серпня 2015 року у тестовому режимі. В серпні 2016 року було створено Явірницьке пошуково-рятувальне відділення. 16 вересня 2017 року гірську рятувальну станцію офіційно відкрили і рятувальники почали чергування 24/7.

У 2019 році Прикарпатський та Варшавський університети у партнерстві з Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області та Гірською добровільно-рятувальною службою – Бещадська група (м. Сянок, Республіка Польща) розпочали реалізацію проєкту транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру» (PIMReC).

В рамках реалізації PIMReC, зокрема, передбачено придбання необхідної рятувальної техніки та сучасного спорядження для українського і польського рятувальних загонів з метою виконання пошуково-рятувальних операцій у надскладних умовах високогір’я; проведення спільних тренінгів та навчань.

Частину коштів проєкту PIMReC спрямовано на ремонт та облаштування приміщень у рамках завдань проєкту.

Нині у приміщенні обсерваторії ведуться відповідні ремонтні роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *