У день 85-річчя Обсерваторії підбили підсумки завершення PIMReC

В рамках відзначення 20-річчя польсько-українського транскордонного співробітництва партнери проєкту “Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру (PIMReC)” відвідали «гуцульську піраміду» у день 85-річчя з дня її першого відкриття.

У заході з підведення попередніх підсумків завершення реалізації проєкту взяли участь представники Прикарпатського національного університету на чолі з ректором, координатором проєкту PIMReC Ігорем Цепендою та головою інфраструктурної групи PIMReC, проректором Ярославом Шинкаруком; Варшавського університету на чолі з директором Студій Східноєвропейських досліджень Яном Маліцьким; Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на чолі з начальником відділу реагування на надзвичайні ситуації Тарасом Кочкоданом та менеджером проєкту PIMReC Миколою Бурлаком; провідний експерт представництва Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна у Львові Василь Хім’як, представники консульських та регіональних урядових структур РП, які на різних етапах відновлення обсерваторії допомагали її відбудовувати.

“Зусилля українських і польських партнерів завершились першим успіхом”, — констатував ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, подякувавши Програмі транскордонного співробітництва за наданий у 2019 році грант, який грантодавцями спочатку через епідемію ковіду, а потім через широкомасштабну війну декілька разів було продовжено у термінах реалізації, зважаючи на об’єктивні обставини, які партнери не могли передбачити.

Директор Студій Східноєвропейських досліджень Ян Маліцький від партнерів з Варшавського університету у свою чергу привітав всіх, хто бере участь у відродженні Обсерваторії з початком її другого життя, яке у часі співпало з 85-річчям від її першого відкриття.

“Завдяки реалізації цього проєкту вдалося зміцнити потенціал гірських рятувальників. Ми провели заплановані спільні навчання зі своїми польськими колегами з Гірської добровільно-рятувальноі служби – Бещадська група (GOPR). Було придбано сучасне рятувальне спорядження на загальну суму 100 тисяч євро. Як ми бачимо, зроблено реставрацію значної частини об’єкту, яку ми будемо і в подальшому використовувати для міжнародних навчань гірських рятувальників”, — заявив начальник сектору міжнародного співробітництва Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, менеджер проєкту PIMReC Микола Бурлак.

“Обсерваторія отримала нове життя і це мотивує на подальшу роботу. Релаізований проєкт допоміг українським гірським рятувальникам вчитися, вдосконалюватися, допомагати у складних ситуаціях туристам, які подорожують у Карпатах. 20 років тому розпочалася європейська Програма прикордонного співробітництва і зараз ми вже маємо в Україні 10 реалізованих в рамках Програми проєктів, але цей проєкт є одним із найскладніших і найцікавіших”, — зауважив провідний експерт представництва Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна у Львові Василь Хім’як.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *